Прожите
Пів року існування «Міста і річки»: публікуємо звіт роботи за 2024 рік
Що вдалось зробити редакції незалежного медіа за цей час?
15.01.2025
Місто річкаЖити під час повномасштабного вторгнення – важко. Відкривати новий проєкт та вірити в нього – ще важче. Тим більше, якщо цей проєкт – нове медіа. Пів року тому ми запустили онлайн-журнал «Місто і річка»! Раді презентувати результати своєї роботи за 2024-ий.
Наша команда
Співзасновниця та СЕО Катерина Нікітенко – розробила дніпровський мерч і надіслала понад 100 пропозицій про співпрацю місцевим компаніям.
Співзасновниця та шефредакторка Наталя Куліді – вичитала понад 500 текстів, керувала волонтерськими ініціативами і товаришувала з місцевим бізнесом.
Новинар Денис Подобрій – написав більше 500 новин та 10 розлогих текстів. Взаємодіяв з аудиторією у фейсбуці, брав флеш інтерв’ю у представників різних галузей.
Авторка довгих текстів Руслана Козиряцька – провела понад 30 інтерв’ю для написання 13 текстів. Випустила два повноцінних репортажі у співпраці з фотографом.
SMM-ник Ілля Тищенко – виклав 77 дописів та відео в інстаграм та більше 1000 сторіз, зробив публікацію 310 новин у ФБ. Взаємодіяв з аудиторією у соцмережах
Дизайнерка Юлія Тищенко – задизайнила 57 дописів, обкладинки на хайлайти та рілси в інстаграм, 15 обкладинок на сайт та 6 презентацій. Розробила шаблони під сторіс та фейсбук. Допомагала в створювані мерча і зйомках рілсів, а також робила для нього фотосесію.
Команда з журналістів/ок на фрилансі підтримували нас якісними текстами, а фотографи/ки – світлинами.
Що вдалось зробити за пів року роботи?
По-перше, запуститись! Це найважливіший наш результат. Сьогодні ми маємо сайт та активні соцмережі: фейсбук, інстаграм та тікток.
Цифри:
- 10 000 переглядів сайту на місяць (набираємо обертів).
- 3 000 – 5 000 читачів сайту на місяць.
- 300 000+ охоплення у соцмережах щомісяця.
Щоб бути незалежними і мати змогу співпрацювати з українськими та іноземними донорами й партнерами, ми відкрили однойменну громадську організацію. Також «Місто і річка», за рішенням Нацради, вже офіційно зареєстроване в Україні медіа!
Завдяки харківському дизайн-бюро Buro22 та підтримці Media Development Foundation розробили та надрукували мерч. До речі, його можна придбати та підтримати цією покупкою існування медіа. Пишіть нам у дірект!
Стали амбасадорами загальнонаціональної акції «Стіл пам’яті» у Дніпровському регіоні, мотивували читачів збирати книжки російською та використані одноразові сигарети у своїх під’їздах для допомоги нашим захисникам, запустили свій перший збір для підтримки волонтерів, які возять захисників/ць «На щиті» (зібрали 20 000 грн) та готуємо до запуску ще одну ініціативу для підтримки сил ЗСУ.
Що у полі зору нашої діяльності?
Ми пояснюємо, як влаштоване Дніпро, які правила гри у ньому діють, хто впливає на його розвиток і як це можна робити на своєму рівні; об’єднуємо людей, які творять та змінюють Дніпро, даємо їм «право голосу» та майданчик для обміну думками.
Про що ми пишемо?
Щодня ми публікуємо новини, які стосуються життя Дніпра, надзвичайних ситуацій у ньому, розподілу коштів на місцевому та регіональному рівнях, культурних подій, соціальних ініціатив та рішень. Висвітлюємо діяльність ОМС, проблеми корупції та явища, які впливають на наше життя.
Також пишемо про:
- розвиток Дніпра та регіону в різних його аспектах. Описуємо як негативний, так і позитивний досвіди.
Місто-дім чи за радянським зразком. Визначаємо сьогодні, як Дніпро виглядатиме у 2035 році.
Зводити нове і не псувати Дніпро: як у місто «вписують» новобудови
Чому у середмісті Дніпра так часто провалюється асфальт?
Як туалети без перегородок та кабінок в школах шкодять нашим дітям?
- незахищені верстви населення та маленькі спільноти, які ми хочемо чути по-справжньому: це жінки та дівчата, діти, люди з інвалідністю, сім’ї, які у війні втратили своїх рідних, національні меншини, релігійні громади та інші.
Чому родини загиблих опиняються сам на сам зі своїм горем? Говорить директорка TAPS.
«Постійно повторював: «Я тебе вб’ю». Уривки з життя Марини Полях.
«Хоч і не бачу, але знаю свій станок на дотик». Чому дніпровський УТОС може закритись?
Чи вистачає дітям з інвалідністю допомоги від міста, області та держави?
- бізнес різного рівня – як рушій змін у Дніпрі.
Чи підвищив ціни бізнес Дніпра через відключення світла?
Як бізнесу Дніпра сортувати сміття в офісі та скільки це коштує? Приклад SoftServe
«Клієнти знайшли нас самі». Які дніпровські бізнеси вийшли на міжнародний ринок?
- як можна змінювати та покращувати своє життя та простір навколо – у тому числі, міський.
Гори непотребу, мертві щури та тижневі листування. Як прибрати звалище біля свого будинку.
Як встановити меморіальну дошку на честь загиблого захисника? Інструкція від «Міста і річки».
Як організувати збір непотрібних речей у своєму під’їзді та допомогти ЗСУ?
До речі, наші тексти цитувались у регіональних медіа та навіть національних.
Хто нас підтримує?
Народження «Міста і річки» стало можливим завдяки Media Development Foundation. Ми вдячні за всебічну підтримку, яку маємо від MDF.
Серед бізнесів різних рівнів ми запартнерились з Mcdonalds, Softserve, «Замок.укр» та брендом «PES», Autentica, Blanka, Менорою, фермою «Зелений Гай».
Серед благодійних та волонтерських організацій – БФ «Помагаєм», БФ «ТАПС», БФ «Happy Paw», молодіжними проєктами «Батальон Кришечки» та «Front Power» та іншими.
Підтримати нас читачі/ки можуть тут.
Що плануємо на 2025 рік?
- Розбудовувати спільноту навколо медіа. З наших читачів/ок хочемо формувати коло активних жителів/ьок, які стануть опорою для розвитку Дніпра та «Міста і річки».
- Співпрацювати з ширшим колом бізнесу Дніпра та регіону.
- Продовжувати «давати голос» різним жителям та жителькам міста.
- Розвивати команду та забезпечувати свою сталість.
Так минуло наше перше півріччя. Попереду – багато роботи і амбітна ціль – стати головним медіа Дніпра. Тож бажаємо собі сил і натхнення, а вам – рефлексії та по-справжньому цікавих матеріалів.