Корисне

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки

Як організувати збір непотрібних речей у своєму під'їзді та допомогти ЗСУ?

Зазвичай ці речі ми викидаємо. Але дніпровські волонтери придумали, як їх перетворити на користь для ЗСУ. Ба більше – підключитись до допомоги можна з сусідами чи колегами на роботі. Знадобиться лише пару коробок. У тексті читайте про те, як все організувати. 

Замість пластикових кришечок дрони

Тут одночасно про допомогу ЗСУ і користь для екології. Організатори проєкту «Батальон Кришечки» закликають жителів Дніпра збирати кришечки від пластикових пляшок. Їх здають на переробку, а отримані кошти йдуть на дрони для української армії.

«Наш проєкт існує з березня 2024 року. До нас долучилися вищі навчальні заклади Дніпра, коледжі, гімназії та ліцеї. Найбільшу кількість за раз кришечок нам приносили студенти Університету внутрішніх справ – 204 кг», розповідає керівник проєкту «Батальйон кришечки» Вітольд Чабан.

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки
Фото: міська рада Дніпра

На сьогодні вдалося зібрати майже тону кришечок, за які молодь отримала близько 10 тисяч гривень. Далі гроші направлять до ЗСУ. Кришечки збирають не тільки у Дніпрі. Їх надсилають зі шкіл Дніпровщини та навіть з інших регіонів.

«Долучитися до ініціативи дуже просто: можна поставити коробку чи пластикову пляшку у себе у під’їзді чи на роботі. Вона дуже швидко збирається, потім або відправити нам все поштою, або принести на одну зі станцій прийому у Дніпрі», каже Вітольд Чабан.

Станції прийому розташовані за наступними адресами:

  • Набережна Перемоги, 5, Молодіжний центр Дніпра (основна);
  • Вул. Телевізійна, 2, Молодіжний медіацентр Дніпра;
  • Просп. Дмитра Яворницького 102, коворкінг «Прометей хаб».

Також точки прийому є в університетах:  

  • 10-й корпус НТУ «Дніпровська політехніка»;
  • Дніпровський аграрно-економічний університет, вул. Сергія Єфремова, 25, старий корпус;
  • УДУНТ, вул. Архітектора Олега Петрова, 24А (ПДАБА);
  • проспект Науки, 3 (УДХТУ);
  • 6-й гуртожиток Дніпровського державного медичного університету, вул. Набережна Перемоги, 44.

Можна уточнити всі деталі за телефоном: 066 836 29 81. 

Павербанки з електронних цигарок

Проєкт «Front Power» пропонує незвичне використання так званих «одноразок» використаних електронних сигарет. З їхнього «начіння» можна робити павербанки – зарядні пристрої, які дуже потрібні нашим військовим.

На виробництво одного павербанка потрібно 25 таких «цигарок».  

«На сьогодні ми зібрали понад 80 тисяч «одноразок». З них вийшло зробити 280 павербанків. Пластикові корпуси ми не використовуємо, їх здаємо на переробку. З останні чотири місяці назбирали 40 кг вторсировини», – каже Азад Мамедов, один з організаторів проєкту.

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки
Фото: надано командою

Майстрам навіть вдалося зібрати аналог «Екофлоу» – справжню зарядну станцію зі звичайних електронок. Корпус виготовили з ящику для набоїв. Важить один таких пристрій близько 5-ти кілограм. Має потужність 40 000 mAh, 12V. Якщо говорити простою мовою, то її вистачить на 15 повних зарядок смартфону. Також підійде для підзарядки ноутбуків чи для живлення ліхтарів. 

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки
Фото: надано командою

Збирати електронні сигарети можна централізовано у себе в під’їзді. Немає нічого складного в тому, щоб знайти коробку та дати оголошення в чаті будинку. Коли назбирається велика кількість «одноразок», приносити їх можна в пункти прийому. У Дніпрі таких одинадцять:

  • вул. Магдебурзького права, 4а;
  • Набережна Перемоги, 5;
  • вул. Філософська, 19а;
  • вул. Пастера, 10;
  • вул. Дмитра Донцова, 2а;
  • вул. Володимира Вернадського, 13;
  • вул. Святослава Хороброго, 37;
  • вул. Титова, 36;
  • вул. Королеви Єлизавети ІІ, 2;
  • Кельнський бульвар, 1.

Також місця збору є в Підгородному, Кам’янському, Запоріжжі, Києві, Вінниці та Івано-Франківську. Детальна мапа з адресами тут.

Ще один спосіб переробки «одноразок»

Окрім павербанків, з використаних електронних цигарок можна робити ліхтарики для військових. Не звичайні, а з червоним світлом. Воно не привертає уваги так, як біле. Це дозволяє бійцям залишатися непоміченими та успішніше виконувати завдання у сутінках або в нічних походах.

Приносити зібрані «одноразки» можна за адресою: провулок Парусний,7 (магазин «Смарт Кейс»). Або, якщо ви з іншого міста, то надсилайте пристрої поштою. За деталями писати сюди.

Здай Пушкіна – допоможи ЗСУ

Волонтери освітньо-культурного «Гончаренко центру» збирають російські книжки, які йдуть на макулатуру. З вересня накопичили понад три тонни «русской классики». Виручені кошти передають на потреби ЗСУ. Зокрема, купують безпілотники.

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки
Фото: надано командою

У такий спосіб можна звільнити місце на полицях від російських авторів і допомогти звільнити нашу землю від їхніх нащадків.

Тож якщо ви не знали, куди подіти книжки або вам треба терміново звільнити шухляди, рушайте на вулицю Старокозацька, 40б. Здавати книги на переробку можна щодня, з понеділка по п’ятницю, з 11:00 до 18:00.

Нитки і пряжа для шкарпеток та балаклав

Дніпрянка Дарія Садовська разом з подругами шиє для військових шкарпетки та балаклави. Усіх охочих дівчина закликає допомагати матеріалами.

«Балаклави ми шиємо з нової пряжі, її зазвичай закуповуємо самі, бо солдати нам кажуть, яка краще підходить. Якщо хтось подарує нам таку – будемо дуже вдячні. Шкарпетки в’яжемо з усього, окрім акрилу, бо він парить», – каже Дарія.

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки
Фото: надано дніпрянкою

Волонтерки приймають як нову пряжу, так і розпущену зі старих речей. Наприклад зі светрів. За потреби можуть розпустити самі, але якщо є час – не полінуйтесь зробити це самі, допоможете зекономити час, додає майстриня.

Збирати нитки та пряжу теж можна і на роботі, і у себе в під’їзді. Але усі робочі матеріали краще надсилати поштою. Деталі можна отримати за телефоном: 095 242 53 04 або писати в інстаграм. А якщо маєте вільний час, можете доєднатися до пошиву. Вільні руки дівчатам не завадять. 

Одноразки, кришечки від пляшок та російські книжки
Фото: надано дніпрянкою
Завантажити ще...