Корисне

Стати Таємним Сантою чи Миколаєм: як привітати захисників/ць напередодні свят?

А від яких ідей подарунків краще відмовитись?

Звичайно, у своїх мріях ми подумки сподіваємось на Перемогу України. Але без нашої підтримки захисників та захисниць, які виборюють її, вона не можлива. А як їх привітати? Для цього тексту ми збирали поради волонтерів з Дніпра та Кам’янського. 

Вішліст для військових

Сенс цієї ідеї зрозуміють ті, хто грав у таємного Санту у себе на роботі чи в колі друзів. Тут усе так само, тільки в ролі отримувача подарунку не ваші колеги, а солдати з передової.

Таку ініціативу запровадили волонтерки «Українського жіночого батальйону». Акція має назву «Подаруй Різдво військовим». 

До речі, завдяки цій ініціативі два роки тому вдалося закрити потреби 21-го підрозділу. Торік 33-м, розповідає засновниця «Українського жіночого батальйону» Альона Данилова.

Як  передати дарунок бійцям? На сторінці «Українського жіночого батальйону» є посилання на чат-бот. У особисті повідомлення вам надійде список речей, яких потребують солдати. Це може бути взуття, теплий одяг, ліхтарики, павербанки, інша техніка, рюкзаки тощо. Обираєте, що саме хочете придбати, бронюєте цю позицію і надсилаєте за адресою, яка буде вказана. Зробити це потрібно до 16 грудня. Далі волонтери все сортуватимуть, і 22-го числа ваші дарунки поїдуть до підрозділів.

Крім речей, бійцям можна передати листівки, дитячі малюнки, листи з побажаннями, а також смаколики: печиво, сухофрукти, горіхи, в’ялені ковбаси. Але головна умова все це має бути герметично запаковане і придбане в магазині. В жодному разі не передавайте щось, виготовлене вдома, адже завжди є ризик отруєнь. 

А якщо ви не маєте змоги ходити і купувати необхідні речі зі списку, то можна зробити донат. Реквізити є в соцмережах фонду.

Таємний Миколайчик для захисниць 

Ще одна ідея від іншого жіночого благодійного фонду «Землячки». Вони пропонують привітати захисниць. Зробити це можна двома способами: донатом або складанням таємного пакуночку. Усі деталі розміщені у соцмережах благодійного фонду.

Окрім звичного набору необхідних речей, типу хімічних грілок, шкарпеток, вологих серветок, ліків, посуду, можна передавати ще новорічні прикраси (гірлянди, іграшки), листівки, книги і обов’язково лист з побажаннями. 

Щоб отримати повну інформацію, що, як і куди надсилати пишіть на сторінки фонду в соцмережах. 

А що можна передати з волонтерами?

Подарунки також можна передати через волонтерів, що постійно їздять на передову. Одна з таких Ольга Брильова з Кам’янського. Вона розповіла, що саме зараз краще передавати солдатам до новорічних свят. 

«Бійцям потрібні солодощі, енергетичні батончики, сухофрукти, просто шоколадні цукерки. Ще енергетики, лимонади в жерстяних банках. Ще хлопці не відмовляються від ковбаси з сиром, але все має бути запаковане, щоб в дорозі не зіпсувалося», говорить жінка.

Стати Таємним Сантою чи Миколаєм: як привітати захисників/ць напередодні свят?
Ольга Брильова (справа). Фото: з фейсбук-сторінки волонтерки

Усе, що вдається зібрати, Ольга разом із колегами везе до бійців. Якщо ви знаходитесь у Кам’янському, або готові приїхати, пишіть Ользі

Що не можна передавати захисникам? 

Бажання поділитися усім, що в тебе є (особливо під час війни) це нормально. Але треба знати міру, кажуть волонтери. 

Так, наприклад, не можна передавати їжу, яка швидко псується. Якщо і передаєте харчі, то нехай це будуть умовні макарони, крупи, консерви (в тому числі консервовані овочі чи фрукти), солодка вода в пляшках чи банках. Якщо надсилатимете щось з продуктів не кладіть їх в скляний посуд, адже при перевезенні він може побитися. 

На крайній випадок, можна передавати сало, яке не так швидко псується. Але повірте, хлопцям та дівчатам і так буде, чим відсвяткувати без ваших домашніх вареників чи майонезних салатів.

Стати Таємним Сантою чи Миколаєм: як привітати захисників/ць напередодні свят?
Ольга Брильова з бійцем. Фото: з фейсбук-сторінки волонтерки

Не зайвими будуть засоби гігієни шампуні, мило, зубні пасти, вологі серветки тощо. А ще можна передати речі, які дуже необхідні в солдатському побуті. Це картки поповнення для мобільних рахунків (краще надсилати з різними операторами), сірники, швейні набори, цигарки, устілки для взуття тощо. 

Коротенька післямова 

Як сказав один із волонтерів, який побажав лишитися анонімним, бійцям буде приємно, якщо ви напишете їм від руки листа, де скажете, що їх точно не забули, про них думають і хочуть зробити приємно. 

Втім, думки різняться.

«Якщо чесно нині хлопцям всі ці подарунки до одного місця. Краще закликати людей, щоб ті отямилися і зрозуміли: потрібно допомагати фронту. У пацанів не святковий настрій зовсім. Вибачте за мою думку…», поділилася із нами інша дніпровська волонтерка. 

Загалом запити у дніпровських волонтерів у цей період залишаються переважно такі як зазвичай. Окрім донатів на дрони та зарядні станції, вони збирають медикаменти, солодощі та інші речі, необхідні на фронті. Не пошкодуйте ті 50, чи 100 гривень (якщо вони у вас не останні, звісно) та скиньте їх на дрон чи автівку для ЗСУ.

Завантажити ще...