Є питання
Що відомо про нового заступника міського голови Андрія Денисенка?
25.10.2024
Денис ПодобрійІніціював перейменування Дніпропетровська, критикував у соцмережах Філатова та відкрив у місті пам’ятник УНР. Швидкий огляд від «Міста і річки».
Куди подівся колишній заступник міського голови?
Під час 56-ої сесії, яка відбулась в цю середу, Олександр Сидоренко був позбавлений депутатських повноважень. Колишній нардеп ОПЗЖ написав заяву про звільнення з посади заступника міського голови Дніпра ще 30 серпня. Офіційна версія – проблеми зі здоров’ям, але ЗМІ пов’язують його звільнення із нещодавніми обшуками у міськраді.
Керівник організації «Платформа Громадський контроль» Денис Селін стверджує, що Сидоренко відповідав «за піар, обливання противників мерії брудом в ЗМІ та різних каналах, а після звільнення отримав від мерії виплату в 206 тисяч грн».
Новим заступником став Андрій Денисенко – депутат Дніпровської облради, активіст, колишній нардеп та член партії «УКРОП».
Політична та активістська діяльність
Денисенко був учасником революції Гідності у 2014 році. Вважав, що Євромайдан не закінчився перемогою, бо «винні досі не покарані».
«Ми хочемо все зробити по закону, справедливості та покарання винних.
Не тільки в побитті патріотів, але й в пограбуванні бюджету та державній зраді на користь країни-агресора», – писав Андрій Денисенко у своєму фейсбуці.
З «УКРОПу» Денисенко пішов у 2016 році, бо не погоджувався з рішенням партії: жоден з однопартійців Денисенка не підтримав зняття недоторканності з депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського.
Нинішнього керівника військової адміністрації Кривого Рогу Олександра Вілкула вважав «проросійськими силами на Дніпровщині». На виборах міського голови у 2020 році підтримував кандидатуру Бориса Філатова, хоча за рік до цього казав, що Філатов не підтримує українські цінності та є «служкою московського патріархату».
Денисенко кілька разів змінював своє ставлення до міського голови Дніпра. То він хвалив його ініціативи та підтримував кандидатуру на виборах, а вже через рік говорив, що управління Філатова та Корбана – це «реванш у Дніпрі старої бандитсько-олігархічної системи» і він (Денисенко – Прим. Авт.) боротиметься проти цієї «паразитарної групи».
Перейменування Дніпра
У 2016 році Денисенко був автором законопроєкту про перейменування Дніпропетровська. «За» проголосували 247 депутатів. Тоді на розгляді був аналогічний проєкт Олександра Вілкула про перейменування Дніпропетровська в Дніпропетровськ (не на честь Григорія Петровського, а на честь Святого Петра), який один з комітетів відхилив.
«Перейменували гади Дніпропетровськ», – прокоментував це рішення у фейсбуці Олександр Вілкул.
Після прийняття закону Денисенко написав, що подасть ще один закон – вже про перейменування області.
«Є багато достойних назв, гідних нового імені нашої славної області, історичного центру козацького Запорожжя. Але я, всебічно вивчивши питання і зваживши можливості, зупинив свій вибір на назві Січеславська область», – зазначив Денисенко.
Січеслав є другою неофіційною назвою Дніпра та другою за рейтингом симпатій городян, так само називається один із добробатів, заснований козацькими патріотичними організаціями області у 2014 році.
Нині наша Дніпровщина все ще не перейменована.
Пам’ятник УНР
У 2017 році за ініціативи Денисенка та громадської організації «Січ» (Денисенко є її співзасновником) на Соборній площі відкрили пам’ятник воїнам армії Української народної республіки.
Автором меморіального знаку став заслужений художник України Гарнік Хачатрян.
«Як і майже сто років тому, зараз триває українсько-московська війна за незалежність України. Але тепер ми маємо потужну, оновлену армію. І разом ідемо до нашої перемоги», – зазначив Денисенко у фейсбуці.
Кримінальна справа
Журналіст Іван Красіков, коментуючи призначення Денисенка на посаду заступника голови, зазначив у фейсбуці наступне:
«Підозрюваного у корупції та мільйонних розкраданнях змінив провокатор, якого судять за напад на поліцейського під час візиту Президента (напад, ймовірно мало бути здійснено саме на нього).
Також військові кажуть про його короткочасне фіктивне перебування у ЗСУ заради власного піару».
Наприкінці серпня 2020-го Володимир Зеленський був зі службовим візитом у Дніпрі. Під час неї сталась сутичка між поліцейськими та активістами. Тоді Денисенко написав у фейсбуці, що охорона Зеленського зламала ребро дівчині, яка хотіла поставити «незручне запитання» президенту.
Проти самого активіста правоохоронці відкрили кримінальну справу.
«Виписано підозру за ст. 345 ч.2, є клопотання про обрання запобіжного заходу – домашнього арешту. Мовляв, я побив поліцейського під час візиту Зеленського до Дніпра, хоча били і крутили саме мене», – написав він.
Натомість в УДО спростували повідомлення про напад охоронців Зеленського на активістів у Дніпрі.
«Військовослужбовці Управління державної охорони України відповідно до положення частини другої статті 19 Конституції України діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України», – зазначили на своїй сторінців Управлінні державної охорони України.
Справа досі на розгляді.