Є питання

Навіщо у Дніпрі на дві години відкриється «Кафе Незабутні»?

Навіщо у Дніпрі на дві години відкриється «Кафе Незабутні»?

Воно пропрацює всього дві години.

Ні, це не новий заклад. А проєкт для людей з деменцією та їхніх близьких від Фонду «Незабутні».

Деменція — це синдром, який впливає на роботу мозку. Основними його симптомами є проблеми з пам’яттю, мисленням, мовленням і виконанням повсякденних завдань. Також у людей з деменцією бувають зміни емоційного стану, сприйняття та поведінки.

Мета «Кафе Незабутні» – підтримати хворих людей та зменшити їхнє відчуття ізольованості. На заході будуть фізичні та музичні вправи, арттерапія та чаювання з гостями й волонтерами. Участь у заході безкоштовна.

Все пройде 19 жовтня з 10:00 до 12:00.

Щоб відвідати «Кафе Незабутні», потрібно зареєструватися за посиланням:

Про фонд

Фонд «Незабутні» – це перша в Україні організація, яка спеціалізується на питаннях деменції. Фонд у 2021 році створили волонтери за підтримки міжнародних організацій (Alzheimer’s Disease International та Alzheimer Europe).

Команда допомагає родинам, яких торкнулася деменція, продовжувати повноцінне та якісне життя, бореться за їхні права, а також сприяє створенню спільноти, дружньої до людей з деменцією. Про це розповідає заступниця директорки фонду Ірина Зборовська.

Вона говорить, що однією з причин, чому приїхали з заходом у Дніпро, це велика кількість ВПО у міст.

«Серед ВПО часто є багато осіб старшого віку, а серед них – і люди з деменцією. Тому ми вирішили запустити проєкт у Дніпрі, щоб надати підтримку якомога більшій кількості місцевих жителів та гостей міста, яким це потрібно».

Менеджерка проєкту Ольга Бондарєва каже, що ідея створення «Кафе Незабутні» виникла одразу після заснування фонду. Місія таких заходів – долати стигму, пов’язану з деменцією, забезпечуючи соціальне середовище, де люди з деменцією та особи, які за ними доглядають, можуть зустрітися з одне з одним, відчути підтримку та прийняття.

Команда фонду також організовує навчальні заходи «Школа турботи» для родичів та доглядальників людей з деменцією в різних містах України. З графіком найближчих заходів та іншими послугами фонду можна ознайомитися на сайті.

Скільки в Україні людей з деменцією?

Ірина стверджує, що офіційна статистика щодо кількості людей з деменцією не відповідає дійсності.

«За даними електронної системи охорони здоров’я, в Україні близько 70000 осіб з деменцією. Тоді як за розрахунками Міжнародного дослідження тягаря хвороб (Global Burden of Disease — GBD), за 2019 рік в Україні було 651 773 осіб з деменцією. Рівень недодіагностики сягає 94 %, адже люди все ще не часто звертаються до лікаря для підтвердження діагнозу зокрема через те, що є малообізнаними про деменцію та її симптоми».

Завантажити ще...