Прожите
На сцені та в об’єктиві фотоапарата. Подвійне життя дніпровської балерини
Завдяки чому фото Аліни Веретіної можна зустріти по всьому світу?
27.12.2024
Місто річкаНа сцені вона – Жизель, Білосніжка та Джульєтта на пуантах та в пачці. А в об’єктиві фотоапарата – боксерка, сучасна героїня «Дюни» у пісках чи «Бідолашне створіння». Провідна солістка балету Театру Опери та балету Аліна Веретіна має хобі – фотографується у різних образах та сама береться за втілення креативних ідей. Світлини Аліни завдяки фотостокам можна побачити по всьому світу.
Ми розпитали дівчину про те, чи складно відтворювати на фото різні образи, скільки часу займає одна ідея та як відпустити всі страхи перед об’єктивом.
Нове хобі балерини
Балетом Аліна Веретіна займається зі своїх восьми років. Артистів часто фотографують для афіш чи світлин, що супроводжують вистави. Так вже понад 10 років тому балерина Аліна вперше стала в об’єктив фотографа Антона Веретіна. На той момент чоловік Антон Веретін – креативний директор компанії Lustre, знімав фото та навчав охочих ретуші та позуванню.
«Спочатку з Антоном знімали балетні кадри, потім було б’юті та інші тематичні зйомки. У мене фотогеничне обличчя, я не боюсь камери та охоче з нею працювала», – розповідає Аліна Веретіна.
Під час роботи в Антона та Аліни зав’язались стосунки, які у подальшому переросли у родину з двома донечками.
Весь цей час Антон працював над розвитком дніпровської візуальної майстерні «Lustré Art Group». Аліна за якийсь час зрозуміла, що може не тільки бути в кадрі, але й за ним: самотужки організовувати зйомки. За цей час вдалось втілити сотні різних образів та креативних ідей. Наприклад, відтворити образи з кіно чи картин.
Різнобарв’я образів
Як модель Аліна Веретіна знімається щотижня. Образи різні – комерційні для продажу товарів та продуктів на замовлення, креативні – для продажу на стоках чи втілення власних задумів. Найулюбленіші роботи – відтворення на фото картин відомих художників. Цим займаються заради мистецтва – цікаво оживляти роботи, яким по кілька сотень років.
«Бути в історичному образі – це щось особливе. Робиш зачіску, дивишся на себе інакше збоку. Надихає на такі образи мистецтво: кіно, музика, книги. Нещодавно знімалась в стилі фільмів про обряд екзорцизму. Мені завжди хотілось на сцені зіграти Панночку Миколи Гоголя, але вистави по його твору немає в репертуарі. А я люблю хорор, цей образ змогла відтворити під час фотосесії».
Аліна бувала в ролях і Дівчини з перловою сережкою, і Королеви Вікторії, і Герцогині, й Імператриці. Мала досвід з відтворенням і великих картин з кількома людьми. «Кожного висаджували в кадрі. Хотіли, щоб кінцевий продукт був схожий на твір мистецтва».
Не завжди історичні образи такі як в мистецтві. Одна з останніх креативних ідей – як би виглядала пара Ван Гога та Дівчини з перловою сережкою – такий собі продукт із залученням ШІ.
«Ван Гогом був наш ретушер. Він рудий, з бородою та неодноразово знімався в ролі митця. Це вже я вдруге в ролі Дівчини Вермера. Сережку дівчатка зі студії або у секонді купили, або у вінтажному магазині. Головний убір зав’язувала із тканини, закріплювала заколками».
У своїх ідеях Аліна підіймає і соціальні теми. Так з’явилось бажання відтворити у фото жіночу боротьбу за «місце під сонцем». Але замість нього – стілець без дна, один на двох. У кадрі – сама Аліна та модель. «Це зйомка із змістом. Без краси. Все перебільшено, але такий сюжет хотілось відтворити».
Інший образ – Віллі Вонка з «Чарлі та шоколадної фабрики». На той момент Аліна мала зачіску каре, якось приміряла окуляри – дівчині сказали, що схожа на персонажа з дитячого фільму. Так вийшла дуже «шоколадна» зйомка.
Є й в Аліні й оголені фото. Але, як каже, це не про вульгарність. До публікації таких світлин ставиться спокійно, бо вони є мистецтвом, яке проявляється через людське тіло.
Зйомки відбуваються не тільки у фотостудіях. Для втілення образу Кармен, з яким Аліні захотілось попрацювати після перегляду фільму, шукали «іспанське» подвір’я у Дніпрі. Для цього підійшла гончарна майстерня Горбаня.
Іноді між комерційними замовленнями та ідеями для стоків у Аліні кортить зробити світлини суто для себе. «Нещодавно мені хотілося створити театрально жіночний образ. Для цього попросила чоловіка пофотографувати мене саме в такому образі».
Як відбувається організація зйомки та куди йдуть фото?
Підготовка зйомки залежить від складності ідеї, пояснює Аліна. Вона продумує, як все має виглядати в кадрі: макіяж, костюм, реквізит. Референси та сюжети – готує заздалегідь. А все, що потрібно для втілення цієї ідеї, шукають менеджерки компанії. Вони навіть знають, де та як орендувати змію!
«Якісь речі виходить знайти на секонд-хендах. Мені пощастило, що іноді мю моєливість взяти щось з театральних костюмів. Можуть виникнути проблеми з пошуком героїв під ідею, ними можуть стати як професійні моделі, так і просто знайомі, які підходять за типажом. Є люди, які не хочуть виходити із зони комфортну або бояться виглядати безглуздо. Також я взагалі не беру дівчат, які якось переробили себе – зробили вилиці чи губи, бо так втрачається індивідуальність».
Чим складніше підготувати зйомку, тим цікавіше з нею працювати, говорить Аліна. Бо від всього процесу отримує велике задоволення.
Зроблені фото компанія виставляє на стоках. На сьогодні «Lustré Art Group» серед топ-контриб’юторів (тих, хто пітримує – Прим. Авт.) світу за версією Shutterstock та AdobeStock. Аліні часто пишуть знайомі та друзі, що побачили її світлини десь за кордоном.
«”Іду Іспанією, а тут ти на плакаті”, – говорять мені знайомі. Плакати зі мною є в аеропорту, автобусах. А нещодавно шукала клініку, а на сайті одного закладу – я. З животиком – вагітна донечкою», – говорить Аліна Веретіна.
Нині від стоків є задача відтворити образи Русалоньки, Короля, Привида. Аліна вже міркує над втіленням цих ідей.
Поради від Аліни для тих, хто працює в кадрі
До зйомки Аліна Веретіна радить поспілкуватись з фотографом: обговорити всі деталі образу чи ідеї – можна зустрітись за чаєм та кавою. Так можна налагодити спільну мову заздалегідь та зрозуміти, чи буде вам надалі комфортно працювати разом. Наприклад, чи подобається манера спілкування фотографа, його взаємодія з іншою людиною, жарти тощо.
«Перед фотоапаратом потрібно розслабитися і бути собою, якщо це стосується не фотосесій в образі. Іноді фотографи сильно вибудовують позу, вираз обличчі, що людина не залишається собою. Якщо фото про тебе особисто, потрібно усвідомлювати себе».
Смак на естетичні фото формується з надивленості. Аліна говорить, що сама не любить один в один копіювати чиїсь ідеї. Але фільми, музика, книги дозволяють побудувати власну концепцію зйомки – надихнутись атмосферою та образами.