У реабілітаційному центрі «Зелений Гай» на акцію зібралось триста людей. Для гостей облаштували тематичні локації та фотозони, а волонтери з Українського центру реабілітації рукокрилих розповіли більше про тварин та показали, як правильно з ними поводитись.


«Торік на таку саму акцію у нас зібралось понад 120 людей, сьогодні зареєстрованих було більше ніж 300 жителів. Нам довелось ще сотні людей відмовити, аби всім було комфортно», – говорить співзасновниця реабілітаційного центру Євгенія Молчанова.

Сьогодні випускали рудих вечорниць та середземноморських нетопирів. Усього понад 1500 тварин. Більшу частину волонтери отримали саме з Дніпра.
«У нас була велика колонія у Дніпрі. Під обшивкою лоджії будинку дістали з півтори тисячі тварин. Їх забрали ДСНС за допомогою волонтерів. Тварин спрямували нам до центру в Харків. Це найбільша колонія живих тварин, яких вилучили за один раз під час ремонту», – розповідає фахівчиня Українського центру реабілітації рукокрилих Анастасія Вовк.

Після того, як кажанів забирають до себе, волонтери їх оглядають, зважують та чипують. Якщо тварина замала, її догодовують та залишають до весни у спеціальних кімнатах та холодильниках. Бо взимку кажанам ніяк дістати собі їжу.
«Загалом кажани дуже корисні для сільського господарства. Вони їдять комах-шкідників. За ніч можуть зʼїсти таку їхню кількість, як власна вага», – додає Євгенія Молчанова.

Першими кажанів у «Зеленому Гаю» відпускали ветерани та члени їхніх родин, потім – роздали всім охочим. Тваринки кілька хвилин нагрівались у руках, а потім розкривали крила та летіли.
Найстаршій учасниці акції – 89 років.


Паралельно кажанів сьогодні відпускали у Кривому Розі та Камʼянському. Далі такі самі акції волонтери Українського центру реабілітації рукокрилих проведуть у Києві, Вінниці, Чернівцях та Львові.

На сьогодні всі види кажанів, що мешкають в Україні, занесені до Червоної книги.
