Новини

Чому середмістя перекопане, а дніпряни як харків’яни не можуть їздити у автобусах безкоштовно

Чому середмістя перекопане, а дніпряни як харків’яни не можуть їздити у автобусах безкоштовно
Скріншот з ютуб каналу Бориса Філатова

На питання відповідає міський голова. 

Сьогодні Борис Філатов презентував підсумковий звіт за 2024 рік у прямому ефірі. У виступі розповів про досягнення міста, підтримку Сил оборони України, подолання викликів війни та заходи, спрямовані на забезпечення життєдіяльності міста. Після – кожен міг поставити будь-яке питання очільнику міста – біля відкритого мікрофону або онлайн.

Ми публікуємо кілька питань від мешканців та відповіді від Філатова на них.

Чому середмістя Дніпра все перекопане? 

Борис Філатов: «Проблема тягнеться з радянських часів, інженерні мережі зводились з численними порушеннями та проблемами. А місцям ділянки колекторів взагалі відсутні. Також у спальних районах колодязі, які мають відводити воду, умовно заходили у пісок. З часом пісок цей через забруднення перестав виконувати свою функцію, а прочищення надає лише тимчасовий ефект. Таким чином у Дніпрі ми будуємо зливну каналізацію з нуля, ремонтуючи колектори, що не підключені до мереж та обриваються.

Також вже два роки в місті застосовується комплексний підхід. Перед будь-яким ремонтом доріг перевіряємо стан водовідведення, щоб уникнути калюж на асфальті та не перекладати ділянку… Людям не подобається, коли будуються колектори, і в той же час після дощу не подобається, коли стоять калюжі».

Чому у Харкові люди їздять безкоштовно у громадському транспорті, а у Дніпрі вартість проїзду піднімають? 

Борис Філатов: «Давайте не обманювати самих себе. Безкоштовного нічого не буває. В Харкові він фінансується коштом міського бюджету, а фактично це 2 млрд грн. Фактично це перекладання грошей – це ваші гроші.

По-друге, в Харкові відсутні приватні перевізники… Тож якщо порівняти Харків і Дніпро, то я вам скажу, що в Харкові зараз у 2 раза менше транспорту, ніж у нас. А якщо ми хочемо безкоштовний транспорт у Дніпрі, то треба витратити 4-5 млрд грн на рік. Чи потрібно нам це? Я думаю – ні».

Чому у Дніпрі так і не з’явилась достатня кількість укриттів за майже три роки повномасштабного вторгнення?

Борис Філатов: «…Головне – не обманювати себе. Мільйонне місто неможливо сховати в укритті. У нас за радянської влади не могли так зробити, коли Дніпропетровськ погрожував ядерним ударом всьому світу. Коли я був в Гельсінкі, мені показували систему бомбосховищ. Розповідали, як почали будувати бомбосховища після зимової війни з Росією, майже 100 років тому, і продовжують будувати досі. Щоб нам таке робити – потрібно мати інший бюджет, ніж маємо. Якщо структурно та послідовно це робити, цим повинен опікуватись державний бюджет.

А, по-друге, в Дніпрі потрібно магічним чином розв’язати проблему рел’єфа. Дніпро на половину стоїть на немитому піску. Гельсінкі стоять на великій гранітній скелі, вони постійно пробурюють там сховища ї. А якщо ми будемо копати, то підемо під воду. Але тим не менше. На початку війни у нас було 7 укриттів, а зараз понад 300. Ми постійно працюємо в цьому напрямку. Але не хочу вас обманувати: див не буває.

Я вже не кажу, що ми встановили 89 мобільних укриттів у місцях скупчення людей…».

Чому середмістя перекопане, а дніпряни як харків’яни не можуть їздити у автобусах безкоштовно

 Чому під час повномасштабного вторгнення містом садять «квіточки як у Покровську»?

Борис Філатов: «Ми садимо квіти, які квітнуть протягом декількох років, а не просто квіточки. Ті ж цибулини тюльпанів нам подарили Нідерланди, вони нам нічого не коштували, на закупівлю не витрачались бюджетні гроші. Це був подарунок.

А квіти ми висаджуємо, щоб у місті було щось однаково доступне для всіх людей. Те, що допоможе переключитись у цій складній морально-психологічній обстановці та не потонути у тривожних думках».

Чому середмістя перекопане, а дніпряни як харків’яни не можуть їздити у автобусах безкоштовно
Фото взято з сайту міської ради Дніпра

Існує проблема з харчуванням у школах. Невже діти наступного року будуть голодні? 

Борис Філатов: «По-перше, безумовно, у батьків є запит на продовження перебування дітей у закладі з організацією 3-разового харчування. Але з огляду на безпекову ситуацію в регіоні, оптимальний спосіб організації харчування – це кейтеринг… Є об’єктивні речі, я вже не кажу ситуацію зі світлом.

По-друге, є питання щодо покращення якості харчування. Для цього місто знаходиться в постійному діалозі з батьками, є проєкт «Смакуємо», де в міських закладах освіти організовують коуч-сесії для батьків за участі дієтологів. Тому ми постійно знаходимося в діалозі та намагаємось ситуацію виправити».

Чому середмістя перекопане, а дніпряни як харків’яни не можуть їздити у автобусах безкоштовно
Фото взято з сайту міської ради Дніпра

Чому Дніпро не збільшує допомогу для Сил оборони? 

Борис Філатов: «Я відповідав на це питання десятки разів. Під час повномасштабної війни загальна сума суто прямої допомоги від мерії сягнула майже 3 млрд гривень. На 2025 рік ми заклали близько 1 млрд грн субвенції Силам оборони. Також є витрати, пов’язані з війною: на відновлення міста після обстрілів.

Треба розуміти, коли кажуть спрямувати якийсь відсоток від бюджету, що найбільшу частину бюджета становлять захищені статті: соціальні програми, зарплати вчителям, лікарям, різні види матеріальної допомоги, харчування дітей в школах… У 2025 році захищені статті складають близько 12,5 млрд гривень. Розумієте, ми не можемо з цих статей взяти 5-10-20 відсотків та переспрямувати на допомогу Силам оборони.

Крім того, наступного року, на жаль, з бюджету міста Дніпро будуть вилучено мільярди гривень… За це нам потрібно в лапках «подякувати» Уряду та Верховній Раді. Фактично вони вчергове пограбували місцеве самоврядування.

Але, знову ж, не дивлячись на це, не будемо припиняти підтримувати армію. Фіналізуючи відповідь на це питання: давайте не будемо маніпулювати – «Гроші на ЗСУ чи піар». Мерія періодично дійсно витрачає гроші на інформування населення, де немає води через аварію, де не працюють світлофори, де перекрили вулицю. Там не пишуть про те, який Філатов гарний хлопець або депутати міської ради. Але навіть ці витрати у 2025 році будемо скорочувати приблизно на 20 млн гривень – буде менше витрачено, ніж у 2024 році».

 

Завантажити ще...