Корисне

Дніпровські діти передали тваринам у притулках понад 3 тис. кг корму

Як фонд «Happy Paw» вчить дітей бути добрішими.

Дніпровські діти передали тваринам у притулках понад 3 тис. кг корму
Фото: Ірина Семененко

У 96 школах та коледжах Дніпра цього року провели акцію «Happy Гав для Сірка». Учні та студенти з благодійним фондом «Happy Paw» збирали корм, крупу, іграшки, ліки та передавали до притулків та зоозахисних організацій. 

Чим такі акції важливі для дітей, що вивчають на «Уроках доброти» та в які притулки Дніпра пішла допомога читайте у матеріалі «Місто і річка». 

«Happy Гав для Сірка»: збір для притулків

«Happy Гав для Сірка» – щорічна активність для дорослих та дітей. Мета акції – зібрати і передати допомогу для тварин у притулках.

Понад 3 тисячі кг корму від дніпровських школярів та студентів пішли в «Друг», Dnipro Animals, Shelter Leroy, «Ми за право на життя», «Ковчег Дніпро», «Вікно в життя», «Мяв Гав» («Право на нове життя»), «Вірність», «Життя в долонях», «Улюблена Дворняга», «Пегас», «Ласка». 

По Україні в акції «Happy Гав для Сірка» взяли 662 українські навчальні заклади. Діти зібрали і передали 33 366 кг їстівної допомоги.

 

Дніпровські діти передали тваринам у притулках понад 3 тис. кг корму
Фото: Владислава Тюміна

«Уроки доброти», де дітей вчать дбати про тварин

Ще однією активністю від фонду «Happy Paw» цього року були «Уроки доброти». Школярів в інтерактивній формі навчали відповідальному ставленню до домашніх і безпритульних котів та собак. За рік у Дніпрі провели 573 таких уроків. Загальна назва освітнього проєкту – «Біоетика».

«Проєкт «Біоетика» є дуже важливим, тим паче у сучасних реаліях, адже лише виховуючи гуманне покоління ми можемо змінити на краще ситуацію з безпритульними тваринами в нашій країні. Вже понад 10 років через різноманітні активності ми вчимо дітей любити, доглядати та дбати про тваринок», – коментує Ельвіна Москалик, менеджерка проєкту «Біоетика» фонду Happy Paw.

За понад 10 років роботи проєкту фонд розробив методичні рекомендації, посібник, конспекти занять та уроків для всіх вікових груп дітей та класів. Підручник схвалений Міністерством освіти та науки України і щороку «Уроки доброти» входить до заходів, які МОН рекомендує для проведення у навчальних закладах. 

Детальніше з ними можна ознайомитись на сайті.

Спочатку педагоги реєструються на «Уроки доброти» чи акцію «Happy Гав для Сірка», після проведення – надсилають результати і фотозвіти про кількість проведених занять чи зібраного корму для прихистків. В найгарячіший період проведення уроків фонд отримує по кілька тисяч листів на день. 

 

 

Дніпровські діти передали тваринам у притулках понад 3 тис. кг корму
Фото: надано командою фонду

Що вивчають діти на таких уроках? 

Вибір теми уроку лежить перш за все на педагогах, які найкраще знають інтереси проблеми своїх вихованців. Але ознайомитись із основою тем для занять можна на прикладі відеопроєкту «Відповідальний господар».

На уроках діти вивчають наступні теми:

  • догляд за домашніми улюбленцями, правила їх утримання і поводження з котами і собаками, культура вигулу та догляду
  •  як працюють і для чого потрібні ветеринари та зоомагазини
  • що робити, якщо тварина загубилась (йдеться важливість чипування, адресників, тощо) або якщо знайшов на вулиці тварину (як ідентифікувати тварину, знайти господаря)
  • звідки беруться безхатні тварини, як працюють притулки для тварин та чому важлива адопція тварин. 
  • світові тенденції у вирішенні проблеми безпритульних тварин (наприклад, що таке стерилізація і для чого вона потрібна) 
  • знайомство із Законами України щодо захисту тварин від жорстокого поводження.

Дуже часто педагоги роблять «виїзні» заняття-екскурсії до зоомагазинів, ветеринарних клінік, притулків або ж запрошують волонтерів провести «Урок доброти» і розказати про особливості своєї діяльності.

 

Дніпровські діти передали тваринам у притулках понад 3 тис. кг корму

Чому такі акції важливі для дітей? 

Метою існування фонду «Happy Paw» є розвиток  благодійності та гуманного суспільства в Україні, щоб кожна тварина мала гідні умови життя та люблячий дім. 

Оскільки це дуже не проста і комплексна задача, то як і будь-яка поведінкова зміна – усе починається з дитинства і виховання, зазначають у фонді. А змінити стереотипи і звички дорослих дуже важко, тому потрібно виховувати свою аудиторію та робити це не точково, а регулярно.

Долучення до уроків та акцій розвивають у дітях перш за все емпатію та відповідальність за свої дії. Цінність життя і допомоги тим, хто залежний та слабший за тебе. Навчаючи дітей гуманності, змінюється майбутнє, формується небайдужих українців, які  відповідально ставитимуться до домашніх і покинутих тварин.

Нині реєстрація на обидві ініціативи закінчилась, але на сайті та в інстаграмі проєкту можна долучитись до інших благодійних акцій фонду.

 

Завантажити ще...