Думки

Як бізнесу Дніпра сортувати сміття в офісі та скільки це коштує? Приклад SoftServe

Про досвід ІТ-компанії розповідає Олена Корсун, директорка південно-східного регіону. Далі – її пряма мова.

«У Дніпрі ми стали на шлях сортування сміття, щоб зробити внесок у збереження навколишнього середовища. Для нас це було стратегічним питанням, адже з 2021 року компанія створила спеціальну екологічну раду та запустила детальний облік всіх відходів. Почати сортувати не так складно, якщо маєш чіткий план і підтримку команди. Найнеобхідніше – це бажання змін, навчання співробітників та підрядник, який вивозитиме відсортоване сміття.

Крім того, війна значно впливає на стан навколишнього середовища в Україні – з 2022 року велика площа була замінована, знищено Каховське водосховище, не кажучи про регулярні обстріли та бойові дії і забруднення від них. Відновлення екології – це одне з комплексних і складних питань, яке потребує уваги вже зараз.

Цей матеріали не є рекламним або нативним. Наше медіа не отримувало фінансової винагороди чи якесь інше заохочення за його публікацію. Текст підготовлено в межах співпраці, що ґрунтується на єдності цінностей та інтересів, спільному прагненні висвітлювати значущі питання для суспільства та бажанні поширювати різний досвід та корисну практику бізнесів, які формують Дніпро.

Практичні кроки для налаштування сортування

Ситуація з сортуванням сміття в Дніпрі на момент початку нашого проєкту була складною. І якщо до 2022 року ми співпрацювали з компанією Екопатруль, то через повномасштабне вторгнення вона та деякі інші організації, що займалися вивезенням відходів, припинили свою діяльність.

Як бізнесу Дніпра сортувати сміття в офісі та скільки це коштує? Приклад SoftServe
Фото: надано компанією

Близько пів року пішло на пошук та старт співпраці з сортувальною станцією Underground. Для бізнесів, які будують цей процес з нуля, краще закласти на реалізацію проєкту від трьох до шести місяців. 

Як впровадити сортування в своєму офісі?

Оцініть поточну ситуацію: Дізнайтесь, які підрядники працюють у вашому регіоні та які види відходів вони приймають. Поговоріть з керівниками та відвідайте сортувальні станції. Спрогнозуйте витрати – ми замовляємо вивіз раз на квартал в середньому, це коштує 1500 грн.  

Оберіть підрядника: на що звернути увагу? 

  1. Надійність та репутація: Вивчайте відгуки інших клієнтів і досвід роботи підрядника. Дізнайтесь та переконайтесь, куди йде відсортована сировина.
  2. Компетентність: Переконайтеся, що підрядник має необхідні знання і ресурси.
  3. Гнучкість та адаптивність: Важливо, щоб підрядник міг адаптувати свої послуги під ваші потреби. Наприклад, якщо у вас немає потреби збирати вироби з полістиролу (PS-6), найчастіше це пінопласт.
  4. Прозорість та звітність: Підрядник повинен надавати регулярні звіти про результати своєї роботи.

Плануйте: Закладіть достатньо часу на організацію процесу, включаючи встановлення сортувальних станцій, навчання співробітників та налагодження логістики. В нас робота з удосконалення процесу та навчання працівників не припиняється, бо це довготривалий процес. Для нас знадобилось близько пів року.

Навчайте: Проведіть освітні заходи для співробітників, щоб пояснити важливість сортування і навчити методів. Ми часто проводимо екоініціативи ще перед стартом сортування в офісах, щоб підготувати колег. Також приділили час для ознайомлення: влаштували в офісі зустріч із засновником станції Олександром Гречкою, зробили з ним воркшоп з сортування, також розробили онлайн-квіз з призами, зіграли в настільну гру «Сортування проти сміттєвозів» від «Україна без сміття» та сходили на екскурсію до станції Underground. 

Запуск сортування: Почніть з невеликих кроків, поступово розширюючи масштаби. Для розташування баків для сортування ми обрали кухні офісу. Вони найбільш прохідні та основна частина відходів зосереджена там. Діліться ознайомчими матеріалами та використовуйте інтерактивні методи навчання, які вже згадували.

Як бізнесу Дніпра сортувати сміття в офісі та скільки це коштує? Приклад SoftServe
Фото: надано компанією

Оберіть заздалегідь, хто відповідатиме за сортування. У нашому випадку – це команда офіс-менеджерів. Вони на зв’язку зі станцією. Команда викликає підрядника, коли зібралась необхідна кількість сміття, що має відправитись на станцію. Наші прибиральниці слідкують за відсортованою сировиною та дбайливо складають її компактно до комори, коли баки заповнюються до кінця. 

Моніторте та звітуйтесь: Регулярно перевіряйте ефективність сортування і звітуйте перед командою про досягнуті результати, це заохочує бути частиною гарної справи. Це означає відстежувати, скільки зібрали сировини, чи ці цифри відповідають вашим очікування. Якщо ні, то чому і як можна покращити результат.

Наші підсумки та результати

За майже рік сортування ми відправили на переробку 215 кілограм сировини: 121 кг паперу та картону, 28,7 кг скла, 2,8 кг металу, 22,7 кг пластику та 40 кг батарейок. 

Таким чином ми йдемо до нашої мети – у 2022 році SoftServe оголосив, що прагне стати вуглецево-нейтральною компанією. Це означає, що ми дбаємо про те, як наша діяльність впливає на довкілля і стараємося зменшити свій негативний вплив. Зокрема, аналізуємо, скільки генеруємо відходів, як ними розпоряджаємось, і шукаємо, що можемо оптимізувати».

Матеріали, надруковані в розділі «Думки», можуть не збігатись із переконаннями редакції медіа «Місто і річка». Ця рубрика існує, аби публікувати різні голоси Дніпра.