Думки
Що говорять найкращі вчителі регіону про нашу освіту?
Не зацікавлені батьки, «коти у мішку» замість якісних педагогів та чому вчитель – не воїн.
Цьогоріч від нашої області у ТОП 50 викладачів України потрапило 3 педагоги, двоє увійшли у 10-ку. Вже через 3 тижні буде відомий переможець «GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE».
Ми поставили кілька питань нікопольчаньці Катерині Корзун та дніпрянину Владиславу Моргану про стан освіти в України.
GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE – це щорічна національна премія для педагогів та педагогинь. Премія має на меті популяризувати професію та підняти її престиж, надихнути педагогів на використання сучасних технологій та привернути увагу суспільства до важливості освіти та вчителів. Головний переможець отримає мільйон гривень на освітню мрію та подорож на світову «Global Teacher Prize».
Коротко про педагогів
Катерина працює у школі Нікополя з 2021 року, викладає українську мову та літературу. В змаганні вчителів вже брала участь: доходила до пів фіналу у 2019 році. Натомість – Владислав викладає у дніпровській школі географію вже 8 років. Цьогоріч вперше подався на Global Teacher Prize.
На етапі відбору Владиславу та Катерині – потрібно було відповісти на питання в анкеті. А вже після потрапляння в ТОП 50 зробити відеовізитівку, де розповісти про себе як про педагога. Географ зупинився на цьому етапі, а от викладачка української з Нікополя змогла пройти далі.
«Топ 50 – крутий результат для мене, наступного року звичайно знову подам свою заявку, щоб ще поборотись», – говорить Владислав про свій результат.
Фіналісти, що потрапили в топ 10, мають розробити та подати на розгляд журі власні проєкти. У Катерини це — створення STEAM-осередку.
STEM-осередок – це клас у школі, де за допомогою обладнання можна проводити експерименти та наукові досліди.
У Катерини та Владислава схожий підхід до викладання. Вони стараються залучати STEM-технології на своїх уроках. Катерина, не дивлячись на дистанційне навчання з 2022 року, активно візуалізує на уроках різні наукові явища.
Владислав організовує свої уроки в офлайн-форматі, активно залучаючи дітей до практичних занять. Наприклад, під час одного з уроків учні здійснили захопливий експеримент, досліджуючи будову вулкана. Вони створили хімічну реакцію, використовуючи дихромат амонію та модель вулкану, що перетворило навчання на справжнє наукове шоу!
З якими викликами борються зараз?
Тристороннє партнерство
Владислав відкрито ділиться своїм розчаруванням через недооцінку вчительської праці з боку держави. Особливо його непокоїть те, що до освіти в суспільстві не проявляють належної серйозності.
«Батьки стали «перевізниками» дітей до школи. Вони не долучаються до навчального процесу… А ми втрачаємо найважливіший аспект освіти – партнерство»
На його думку, справжня освіта – це не лише про знання, а про формування самостійних особистостей, що здатні мислити.
«Якщо ми хочемо побудувати успішне і сильне майбутнє, нам потрібно змінити підходи до освіти. Батьки мають стати партнерами у навчанні, вчителі – наставниками, а школа – осередком, де формуються не лише знання, а й характер.